15 kwietnia 2013 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczyna notowania giełdowe za pośrednictwem nowego systemu  transakcyjnego – Uniwersalnej Platformy Obrotu (UTP), która zastąpi działający od 2000 roku system WARSET.

Wśród wielu nowych funkcjonalności dla inwestorów na wyróżnienie zasługują:
- nowe typy zleceń giełdowych, które pozwalają na większą kontrolę ryzyka i umożliwiają wykorzystywanie bardziej zaawansowanych strategii
- zdecydowana poprawa wydajności, szybkości i przepustowości przyjmowania zleceń

Ważne:

Wraz z przejściem na nowy system UTP zlecenia złożone na dłuższy termin, w dniu 12 kwietnia 2013 r. (piątek) po sesji giełdowej zostaną anulowane przez Giełdę.
Prosimy o dokładne sprawdzenie Państwa ustawień i ponowne złożenie anulowanych zleceń.

Jednocześnie informujemy, że w związku z planowanymi pracami informatycznym związanymi z wdrożeniem UTP  w domu maklerskim w dniach 12 kwietnia 2013 r (godz. 19:00) do 14 kwietnia 2013 r. (godz. 19:00)  nie będą mieli Państwo dostępu do swoich rachunków maklerskich prowadzonych przez Noble Securities.

Wraz z wdrożeniem  UTP, sesja giełdowa od 15 kwietnia 2013 roku ulega skróceniu. 
O godz. 8:45 - rozpoczęcie sesji dla instrumentów rynku terminowego, dla rynku kasowego o  godz. 9:00, a zakończenie notowań na obu rynkach o godzinie 17:05.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników rynku Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła 16 kwietnia 2013 roku, dniem wolnym od sesji.


Więcej informacji nt. nowego systemu giełdowego UTP znajduje się na stronie internetowej GPW: www.gpw.pl/utp.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt ze swoim opiekunem w Noble Securities lub pod numerem infolinii 12 422 31 00.