System transakcyjny dla doświadczonych inwestorów. Dzięki niemu w łatwy sposób można zarządzać swoimi inwestycjami, wygenerować umowę doradztwa inwestycyjnego wraz z Aneksem SMS (Noble Order), sprawdzić prognozę podatkową czy pobrać informację PIT 8C, a na wycenę rachunku nie trzeba czekać do rozliczenia sesji - odbywa się ona w czasie rzeczywistym, wystarczy kliknąć w jeden przycisk.

Sidoma on-line wymaga zainstalowania aktualnej wersji środowiska JAVA, dostępnego na www.java.com/pl/. Po zainstalowaniu środowiska JAVA należy pobrać plik dostępny >>>tutaj i zapisać go w dowolnym miejscu na komputerze np. na pulpicie. Nazwa pliku to „sidoma_noble_kl_jnlp”. Od tego momentu system nie będzie wymagał używania przeglądarki. Pracę w programie można rozpoczynać klikając w zapisany plik.BEZPIECZEŃSTWO 

Aplikacja podpisana jest certyfikatem „code signing” wystawionym na Noble Securities S.A. Komunikacja jest szyfrowana, a samo logowanie do systemu, po podaniu loginu, wymaga podania maskowanego hasła.

PERSONALIZACJA

W systemie Sidoma on-line w łatwy sposób można dostosować do własnych preferencji prezentację i wielkość czcionki notowań instrumentów finansowych, wykresów wraz ze wskaźnikami analizy technicznej, tabeli kursów czy zleceń. Pozwala on na bieżące monitorowanie stanu rachunku. Aplikacja daje również możliwość tworzenia własnych koszyków zleceń.

UWAGA! Wielkość czcionki notowań instrumentów finansowych zmienisz wybierając z głównego menu: Informacje/ GPW/ Ustawienia systemu.

ZLECENIA

Sidoma on-line to system, który pozwala na złożenie zlecenia ze stanu rachunku jak i z poziomu obserwowanych notowań. Dwukrotne kliknięcie na widoczną ofertę kupna czy sprzedaży danego instrumentu finansowego automatycznie wywołuje formularz do składania.

PIERWSZE LOGOWANIE 

Po podpisaniu umowy o prowadzenie rachunku maklerskiego i aktywowania go w internecie, można przystąpić do logowania się w systemie transakcyjnym Sidoma on-line. Do prawidłowego działania systemu transakcyjnego Sidoma on-line potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu, zainstalowane oprogramowanie JAVA oraz dowolna przeglądarka internetowa. 

Do pierwszego logowania potrzebny jest login i hasło do pierwszego logowania. Po poprawnym wpisaniu loginu i jednorazowego hasła system wymusza zmianę hasła na takie, które znane będzie tylko Klientowi.  Od momentu kiedy Klient zmieni hasło, do systemu transakcyjnego loguje się za pomocą ustawionego przez siebie hasła.

Więcej funkcjonalności Sidoma on-line - instrukcję znajdziesz >>>tutaj.

Pobierz aktualne oprogramowanie JAVAUWAGA! Przy trzykrotnym błędnym wpisaniu hasła dostęp internetowy zostaje zablokowany. Chcąc go odblokować należy wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tytuł wiadomości powinien zawierać nr rachunku a treść imię i nazwisko oraz prośbę o odblokowanie dostępu internetowego do rachunku maklerskiego.


Pierwszym krokiem, by zacząć inwestować jest założenie rachunku maklerskiego