Media zainteresowane komentarzami rynkowymi Analityków Noble Securities S.A. zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Analiza Fundamentalna i Analiza Techniczna dla najpłynniejszych spółek na GPW

Dołączył do zespołu Noble Securities w grudniu 2018 r., gdzie jest odpowiedzialny za dalszy rozwój w obszarze usługi doradztwa inwestycyjnego oraz rekomendacji o charakterze ogólnym zorientowanych na obsługę inwestorów indywidualnych, oraz instytucjonalnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe na rynku kapitałowym w obszarze analizy fundamentalnej, analizy technicznej, strategii inwestycyjnych oraz opracowywania modelowych portfeli w ramach doradztwa inwestycyjnego. W dotychczasowej karierze współpracował również z czołowymi mediami ekonomicznymi oraz agencjami informacyjnymi, takimi jak PAP, Bloomberg czy Parkiet. Zdobywca nagrody Byki i Niedźwiedzie dla najlepszego analityka technicznego za 2017 rok, przyznawanej przez Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet".

 

Analiza Techniczna

Krzysztof OjczykAbsolwent AGH w Krakowie, makler papierów wartościowych od 1994 roku, w latach 1994 – 2010 w Domu Maklerskim Penetrator (od 2009 Trigon DM) jako analityk w Dziale Analiz i Informacji, kierownik Działu Dealerskiego oraz analityk w Wydziale Analiz i Rekomendacji. Od 2010 r. analityk Noble Securities SA, obecnie w Departamencie Analiz i Doradztwa. W 2016 roku uzyskał uprawnienia do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego.

spółki przemysłowe, energetyka, wydobycie

W Noble Securities SA od września 2014 r. jako Analityk akcji. Zajmuje się spółkami z branży energetycznej, wydobywczej, przemysłowej oraz IT. Wieloletnie doświadczenie analityczne (na rynku od 1998 r.) zdobył w pracy w biurze maklerskim (Trigon, DI BRE, DM PKO BP, BM BGŻ) jak i funduszu inwestycyjnym (PTE Skarbiec-Emerytura).

spółki handlowe i przemysłowe

W Noble Securities SA od października 2014 r. jako Equity Sales Trader, a od czerwca 2019 jako Analityk akcji. Zajmuje się spółkami z branży handlowej oraz przemysłowej. Na rynku od 1999 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał wcześniej w Domu Inwestycyjnym BRE Banku oraz DM Penetrator

spółki budowlane, deweloperskie, chemiczne, przemysłu maszynowego

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie, makler papierów wartościowych od 1996 roku. W latach 1998 – 2007 zatrudniony w Biurze Maklerskim Banku BPH i w Departamencie Rynków Kapitałowych BRE Banku na stanowiskach maklera giełdowego, zarządzającego portfelem środków własnych (inwestycje w akcje i kontrakty terminowe), analityka akcji. W okresie 2007 – 2022 pracownik MetLife TFI, na stanowiskach analityka i zarządzającego. Od marca 2023 r. w Noble Securities jako Starszy Analityk. Zajmuje się spółkami z branż: budowlanej, deweloperskiej, chemicznej, wydobywczej, przemysłu maszynowego.

spółki biotechnologiczne

krzysztof radojewskiAbsolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie z rynkiem finansowym rozpoczął w 2005 roku, jako analityk rynku akcji w DI BRE S.A. Następnie pracował w IPOPEMA TFI na stanowisku Głównego Analityka, dalej jako Zarządzający Funduszami. Od grudnia 2012 roku związany jest z Noble Securities S.A. Ma wieloletnie doświadczenie w analizie spółek giełdowych. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz ukończył 3 etapy egzaminu CFA.

GameDev, automotive, przemysł, XTB

Z Noble Securities związany od września 2022 r. na stanowisku Młodszy Analityk akcji. Zajmuje się spółkami z branży producentów gier komputerowych i mobilnych, dystrybutorami części samochodowych, przemysłem oraz brokerami instrumentów finansowych. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz rynków finansowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Półfinalista EY Financial Challenger. Od 2019 r. aktywny inwestor indywidualny zarówno na rynku kapitałowym, dłużnym jak i instrumentów pochodnych. Zwolennik holistycznego podejścia do rynków. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego.

analiza techniczna

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w domach maklerskich (DI BRE Banku S.A., DM PKOBP, DM BPS), w tym ponad 20-letnie związane z analizą techniczną. Twórca bloga o analizie technicznej Stockmasters.pl, wielokrotny wykładowca konferencji Wall-Street, Strefy Inwestorów oraz Wyższych Uczelni Ekonomicznych w całej Polsce. Autor licznych publikacji analitycznych takich jak „Modelowy Portfel Inwestycyjny” (2002 r.), tygodniowy raport „Byki i Niedźwiedzie” (od 2004 r.) oraz komentarzy porannych.