Letnia Szkoła Giełdowa on-line to projekt edukacyjny Fundacji GPW oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przygotowany z myślą o inwestorach rynku kapitałowego. Udział w każdym z 10 webinarów jest bezpłatny, a tematyka wszystkich szkoleń on-line została tak dobrana, aby każdy inwestor, zarówno początkujący, jak i doświadczony, mógł później skorzystać z wiedzy przekazanej przez prelegentów.

Noble Securities już od kilku lat bierze aktywny udział w Letniej Szkole Giełdowej on-line, której kluczowym celem jest edukacja inwestorów indywidualnych o rynku kapitałowym, aby umożliwić im samodzielne inwestowanie w instrumenty finansowe.

Każdy uczestnik, który weźmie udział w 8 z 10 webinarów otrzyma od organizatorów certyfikat uczestnictwa.

Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, które poprowadzą eksperci naszego domu maklerskiego.


27 lipca 2021 r., wtorek godz.14:00

Kiedy jest dobry moment na rozpoczęcie inwestycji w akcje i obligacje? Giełda vs fundamenty, cykle gospodarcze

Prowadzący: Sobiesław Kozłowski, Dyrektor Departamentu Analiz i Doradztwa

 • Jak otoczenie gospodarcze wpływa na giełdę (PKB, stopy procentowe, kursy walut, stopa bezrobocia)?
 • Giełda vs fundamenty.
 • Giełda vs nastroje na rynku.
 • Długie cykle gospodarcze, inflacja, stopy procentowe, a inwestycje w obligacje.

Weź udział


17 sierpnia 2021 r., wtorek godz.14:00

Inwestowanie, a psychologia - jak trzeźwo myśleć w momentach euforii i paniki rynkowej?

Prowadzący: Eliza Dąbrowska, Dyrektor do spraw rozwoju usługi doradztwa inwestycyjnego

 • Nasze skłonności i najczęstsze błędy, pułapki i heurystyki.
 • Mentalność stadna i owczy pęd.
 • Zachowania stadne, gdy ceny rosną i spadają.
 • Konsekwencja co do przyjętej strategii.
 • Dziennik inwestora.
 • Emocje na rynku w czasie hossy i bessy.
 • Przesadna wiara w autorytety.
 • Zbyt częste zawieranie transakcji, uśrednianie.
 • Plan wyjścia z inwestycji.
 • Jak sobie radzić z emocjami?

Weź udział

 Prelegenci:


Sobiesław KozłowskiSobiesław Kozłowski - manager odpowiedzialny za dalszy rozwój w obszarze usługi doradztwa inwestycyjnego. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe na rynku kapitałowym w obszarze analizy fundamentalnej, analizy technicznej (najlepszy analityk techniczny 2017 r. wg Parkietu), strategii inwestycyjnych oraz opracowywania modelowych portfeli w ramach doradztwa inwestycyjnego. W dotychczasowej karierze współpracował również z czołowymi mediami ekonomicznymi oraz agencjami informacyjnymi, takimi jak PAP, Bloomberg czy Parkiet. Zdobywca nagrody Byki i Niedźwiedzie dla najlepszego analityka technicznego za 2017 rok,  przyznawaną przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. 


Eliza DąbrowskaEliza Dąbrowska - Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, makler papierów wartościowych. Od 2006 do 2013 roku związana z domem maklerskim Noble Securities, m.in. jako Dyrektor Punktu Obsługi Klienta. W latach 2013-2015 makler w Biurze Maklerskim Alior Banku. Od 2015 roku Dyrektor do spraw rozwoju usługi doradztwa inwestycyjnego w Noble Securities S.A.  


Wiadomość stanowi materiał promocyjny Noble Securities S.A. ("NS”). Inwestowanie w instrumenty finansowe może wiązać się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Prezentowany podczas konferencji materiał ma charakter wyłącznie edukacyjny i nie stanowi rekomendacji zachowań inwestycyjnych. Szczegółowe informacje o usługach NS oraz o ryzyku związanym z inwestowaniem w dany instrument dostępne są na: noblesecurities.pl (zakładka: Dom maklerski/Rachunek maklerski/Dokumenty).