Z przyjemnością informujemy, że Noble Securities S.A. został Partnerem projektu edukacyjnego „Letnia Szkoła Giełdowa on-line”. Webinary organizowane są wspólnie przez Fundację GPW oraz Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

W tym roku odbędzie się 9 bezpłatnych szkoleń on-line skierowanych do osób zainteresowanych inwestycjami na giełdzie, które będą prowadzone przez ekspertów, a zaraz praktyków rynku finansowego. Prelegenci  podczas spotkań opowiedzą m.in. o psychologii inwestowania bez którego trudno odnieść sukces na rynku finansowym, o ETF-ach, gamingu  czy o spółkach dywidendowych. 

Każdy,  kto weźmie udział w 7 z 9 webinarów po zakończeniu otrzyma certyfikat uczestnictwa w Letniej Szkole Giełdowej.

Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, które poprowadzą eksperci naszego domu maklerskiego.


22 lipca 2020 r., godz. 14.00

Czy siła gamingu i słabość banków i energetyki będzie trwała wiecznie?

Prowadzący: Sobiesław Kozłowski, Dyrektor Departamentu Analiz i Doradztwa, Maciej Kietliński, Młodszy Analityk Rynku

 • tendencje globalne dot. growth vs. value.
 • WIG-Games to polski NASDAQ,
 • WIG-Banki na tle historycznym – indeksmnożniki,
 • WIG-Energetyka na tle historycznym – indeks i mnożniki,
 • MSCI Emerging Markets vs. MSCI World,
 • USD vs inne waluty

Weź udział


5 sierpnia 2020 r., godz. 14.00

Czy to czas spółek dywidendowych?

Prowadzący: Sobiesław Kozłowski, Dyrektor Departamentu Analiz i Doradztwa

 • filozofia inwestowania dywidendowego,
 • proces ustalenia dywidendy, 
 • dzień dywidendy/dzień wypłaty dywidendy,
 • stopa dywidendy dla WIG,
 • alternatywy: obligacje, lokaty nieruchomości?

Weź udział

 Prelegenci:


Sobiesław KozłowskiSobiesław Kozłowski - manager odpowiedzialny za dalszy rozwój w obszarze usługi doradztwa inwestycyjnego. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe na rynku kapitałowym w obszarze analizy fundamentalnej, analizy technicznej (najlepszy analityk techniczny 2017 r. wg Parkietu), strategii inwestycyjnych oraz opracowywania modelowych portfeli w ramach doradztwa inwestycyjnego. W dotychczasowej karierze współpracował również z czołowymi mediami ekonomicznymi oraz agencjami informacyjnymi, takimi jak PAP, Bloomberg czy Parkiet. Zdobywca nagrody Byki i Niedźwiedzie dla najlepszego analityka technicznego za 2017 rok,  przyznawaną przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. 


EMaciej KietlińskiMaciej Kietliński - Makler Papierów Wartościowych, doktorant SGH w dyscyplinie ekonomia. Wykładowca wyceny przedsiębiorstw i wyceny akcji na kursie maklerskim organizowanym przez Związek Maklerów i Doradców (ZMID). Sędzia Sądu Dyscyplinarnego ZMID. Autor artykułów o tematyce finansowo-ekonomicznej publikowanych na portalu DNA Rynków. Aktywny inwestor giełdowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Od kwietnia 2020 r. analityk akcji Noble Securities SA zajmujący się spółkami z branży GameDev. Doświadczenie analityczne zdobył w Citibank Europe PLC oraz Departamencie Usług Powierniczych Banku BNP Paribas Polska SA.


Ogłoszenie stanowi materiał promocyjny Noble Securities S.A. ("NS") i jest kierowane do osób, dla których usługa odpowiada ich potrzebom. Szczegółowe informacje o usługach NS oraz o ryzyku związanym z inwestowaniem w dany instrument dostępne są na stronie internetowej: www.noblesecurities.pl. Inwestowanie na rynku kapitałowym jest ryzykowne. Materiał jest chroniony prawem autorskim. NS podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.