II miejsce i 37%* zysku – tak plasuje się kwietniowy portfel fundamentalny opracowany przez ekspertów NS w rywalizacji Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet.

W minionym miesiącu handel na warszawskim parkiecie przebiegał pod znakiem odrabiania strat po panicznej wyprzedaży z marca. Biura maklerskie biorące udział w rywalizacji portfeli fundamentalnych Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet, w pełni wykorzystały tę okazję i wypracowały bardzo wysokie stopy zwrotu. I jak możemy przeczytać w dzienniku – były one tak wysokie, że kwiecień był najlepszym miesiącem „w dotychczasowej ponad siedmioletniej historii zmagań ekspertów z rynkiem na łamach „Parkietu”!” 

Dodatnią stopą zwrotu mogą pochwalić się wszystkie biura biorące udział w typowaniach również po czterech miesiącach tegorocznych zmagań z rynkiem. Na prowadzeniu umocnili się analitycy Millennium DM, nie zmienił się też wicelider, którym pozostaje Haitong Bank. Trzecią pozycję utrzymali eksperci Noble Securities, którzy w rywalizacji od początku roku są 12,7%* na plusie. W tym samym czasie indeks WIG stracił ponad 20%.

Źródło: Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet, wydanie nr 102 (06.05.2020 r.)


*Hipotetyczna stopa zwrotu, wynik portfela fundamentalnego nie wiąże się z konkretnymi decyzjami inwestycyjnymi i nie gwarantuje uzyskania takiego lub podobnego wyniku w przyszłości w związku z inwestycjami dokonywanymi na podstawie wydanych przez NS rekomendacji.