W dzisiejszym wydaniu Gazety Giełdy i Inwestorów PARKIET czytamy: „Wszystkie biura maklerskie biorące udział w organizowanej przez „Parkiet” rywalizacji portfeli fundamentalnych w 2019 roku poprawiły swój stan posiadania. Ich dokonania w porównaniu z szerokim rynkiem prezentują się imponująco. Średnia stopa zwrotu ze wszystkich portfeli fundamentalnych po 12 miesiącach wyniosła 29,6 proc. i była o 29,3 pkt proc. wyższa niż stopa zwrotu z WIG (indeks zyskał w ciągu roku 0,25 proc.). „

Miło nam poinformować, iż portfel fundamentalny opracowany przez ekspertów Noble Securities zakończył rok dodatnim wynikiem na poziomie 39,3%*. Wynik ten uplasował NS na II miejscu, w podsumowującym 2019 r., zestawieniu.

 

 

III miejsce należy do ekspertów z Domu Maklerskiego BDM, natomiast I do analityków Haitong Banku. 

Warunki do zarabiania na polskim rynku akcji w 2019 r. nie były zbyt sprzyjające, jednak mimo to portfele fundamentalne opracowane przez ekspertów biur maklerskich biorących udział w organizowanej przez Gazetę PARKIET rywalizacji, wypracowały imponujące zyski.  „Podbudowani tym sukcesem eksperci wytypowali spółki na styczeń, który rozpoczyna rywalizację portfeli w 2020 r. Na kogo stawiają w tym roku?

Więcej w artykule Jacka Mysiora „Eksperci od fundamentów zostawili rynek daleko w tyle” 

 

Źródło: Gazeta Giełdy i Inwestorów PARKIET, wydanie z dn. 9 stycznia 2020 r. nr 6 (7120); www.parkiet.com

 


*Hipotetyczna stopa zwrotu, wynik portfela fundamentalnego nie wiąże się z konkretnymi decyzjami inwestycyjnymi i nie gwarantuje uzyskania takiego lub podobnego wyniku w przyszłości w związku z inwestycjami dokonywanymi na podstawie wydanych przez NS rekomendacji.