Dom maklerski Noble Securities został uhonorowany tytułem Partnera Mennicy Polskiej 2012 i nagrodzony statuetką Medalu Nagrodowego Merentibus. Nagroda, przyznawana corocznie dla najlepszych parterów Mennicy Polskiej, została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 października 2012 r.

Nagroda Merentibus jest wyrazem uznania dla Noble Securities za zaangażowanie w dostarczanie inwestorom atrakcyjnych i bezpiecznych, zwłaszcza w obecnych czasach, produktów inwestycyjnych. Mennica Polska zwróciła również uwagę na innowacyjny i kreatywny charakter współpracy z domem maklerskim.

- Uznanie Mennicy Polskiej zyskało zwiększenie dostępności inwestowania w złoto dewizowe poprzez poszerzenie dotychczasowych form dystrybucji tego produktu o kanały sprzedaży Noble Securities - mówi Iwona Ustach Wiceprezes Zarządu Noble Securities. - Noble Securities zaoferował pionierską i bardzo skuteczną, formę współpracy w postaci subskrypcji złota inwestycyjnego. Efektem udanej współpracy jest również nowy produkt: moneta bulionowa „Merentibus” w blistrze Noble Securities, która jest dostępna dla inwestorów szukających atrakcyjnej formy ulokowania kapitału w wysokości już 6 tys. zł – dodaje Iwona Ustach.

Dom maklerski Noble Securities od ponad roku oferuje swoim klientom możliwość inwestowania w złoto dewizowe z najwyższą próbą Mennicy Polskiej 999,90 Au. Podczas 8 subskrypcji zostało sprzedane 400 kg złota inwestycyjnego w formie sztabek oraz monet bulionowych. Do 17 października inwestorzy mogą zapisywać się na zakup złota dewizowego w ramach 9. subskrypcji.

- Przyznana nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Z jednej strony traktujemy ją jako wyraz uznania za nasz wkład w rozwój rynku złota inwestycyjnego w Polsce. Z drugiej utwierdza nas w przekonaniu o konieczności poszukiwania okazji inwestycyjnych również na tradycyjnych rynkach, które mimo, iż sprawiają wrażenie już „poukładanych”, to mogą być bardzo atrakcyjne dla inwestorów. – mówi Iwona Ustach Wiceprezes Zarządu Noble Securities.

Nagroda Merentibus została ustanowiona w 1766 roku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, który w ten sposób odznaczał zasłużonych dla Królestwa Polskiego. Mennica Polska, kontynuując tę tradycję, nagradza podmioty wyróżniające się we współpracy z Mennicą Polską. Wybierając laureatów Mennica ocenia współpracę z podmiotami wg. trzech kryteriów: rozszerzania kanałów dystrybucji produktów Mennicy Polskiej, kreatywności w trakcie tworzenia nowych, wspólnych z Mennicą rozwiązań oraz innowacyjności we współpracy.