NOBLE Securities SA, wspólnie z NOBLE Bankiem, w ciągu dwutygodniowej subskrypcji sprzedało 129 kg złota w sztabach za kwotę 25 mln zł. Złoto trafiło do 124 Klientów, zarówno osób fizycznych, jak i firm.

 

NOBLE Securities SA, jako jeden z pierwszych domów maklerskich, wprowadził do swojej oferty możliwość nabycia złota nie jako kontraktu lub jednostki uczestnictwa w funduszu inwestującym w złoto, lecz umożliwił wejście w posiadanie fizycznych sztabek złota. W ciągu dwutygodniowej subskrypcji organizowanej przez dom maklerski, klienci zrealizowali 21,5% sprzedaży złota osiągniętej w ciągu całego ubiegłego roku przez wszystkie podmioty mające w swojej ofercie ten kruszec. – Duże zainteresowanie sztabkami złota pokazuje olbrzymi potencjał tej niszy rynkowej i wskazuje kierunek zainteresowania inwestorów. Atrakcyjność inwestowania w ten kruszec podkreśla również to, że chcąc wejść w posiadanie złota klient może skorzystać z oferty pośrednika, takiego jak NOBLE Securities SA, który ze względu na skalę działalności oferuje znacznie atrakcyjniejsze warunki nabycia niż gdyby klient nabywał je samodzielnie. Inwestorzy, którzy zakupili sztaby złota w obrocie organizowanym przez nasz dom maklerski, zyskali na inwestycji np. 100 tys. zł nawet 3-4%. – mówi Iwona Ustach Wiceprezes Zarządu NOBLE Securities SA – Dzięki współpracy z NOBLE Bank, liderem private banking w Polsce, dotarliśmy z naszą ofertą do osób zamożnych, stale poszukujących atrakcyjnych sposobów dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego. Średnio dziennie sprzedawaliśmy blisko 13 kg złota. Widząc tak duże zainteresowanie inwestowaniem w złoto dewizowe zamierzamy w ciągu najbliższych dni uruchomić kolejną subskrypcję na równie atrakcyjnych warunkach – dodaje Iwona Ustach

NOBLE Securities SA pośredniczy w nabywaniu złota dewizowego w postaci sztab, z najwyższą próbą Mennicy Polskiej S.A. - 999,90 Au. Nasza oferta obejmuje złoto odlewane lub tłoczone o gramaturze 250g, 500g i 1000g dla sztabek odlewanych oraz 31,3,g, 50g i 100g w przypadku sztabek grawerowanych. Dom maklerski prowadzi dla klienta ewidencję zmiany stanu złota inwestycyjnego, na bieżąco informując go o poszczególnych etapach realizacji złożonego zlecenia. Ponadto klient, który wejdzie w posiadanie złota inwestycyjnego za pośrednictwem NOBLE Securities SA otrzymuje okresowe raporty i analizy nt. rynku złota. Transakcja nabycia złota za pośrednictwem naszego domu maklerskiego nie generuje opłat wstępnych ani za zarządzanie. Nie wymaga również posiadania rachunku inwestycyjnego w NS. NOBLE Securities SA nie wiąże inwestora konkretnymi okresami umownymi co umożliwia inwestorowi samodzielne podejmowanie decyzji o terminie wyjścia z inwestycji. Przewagą oferty złota w NS jest również wysoka płynność na rynku kruszcu nabytego za pośrednictwem NS poprzez gwarancję Mennicy Polskiej dla klientów NOBLE Securities SA wykupu złota w każdym czasie i w każdej ilości. Oferta sztabek złota w ramach II subskrypcji dostępna będzie, tak jak podczas I subskrypcji, we wszystkich Punktach Obsługi Klienta NOBLE Securities SA oraz w wybranych oddziałach NOBLE Banku.