NOBLE Securities S.A. wprowadził do swojej oferty nowy produkt, złoto inwestycyjne jako namacalną inwestycję, w którą może wejść każdy klient dysponujący już kwotą 7 tys. zł. Złoto tłoczone lub odlewane nabywca może przechowywać w Mennicy Polskiej lub dowolnym miejscu wedle własnego uznania. Transakcja nabycia złota za pośrednictwem NOBLE Securities S.A. nie generuje opłat wstępnych ani za zarządzanie. Nie wymaga również posiadania rachunku inwestycyjnego w NOBLE Securities S.A.

 

Usługa kupna złota inwestycyjnego dostępna w NOBLE Securities S.A. to możliwość wejścia w posiadanie złota dewizowego w postaci sztab, z najwyższą próbą Mennicy Polskiej S.A. - 999,90 Au. Oferta NOBLE Securities S.A. obejmuje złoto odlewane lub tłoczone o gramaturze 250g, 500g i 1000g dla sztabek odlewanych oraz 31,3,g, 50g i 100g w przypadku sztabek grawerowanych. NOBLE Securities S.A pośrednicząc w sprzedaży złota, umożliwia swoim Klientom nabycie tego kruszcu po cenie atrakcyjniejszej niż kiedy Klient nabywa go samodzielnie. Dom maklerski prowadzi dla Klienta ewidencję zmiany stanu złota inwestycyjnego, na bieżąco informując go o poszczególnych etapach realizacji złożonego zlecenia. Ponadto Klient, który wejdzie w posiadanie złota inwestycyjnego za pośrednictwem NOBLE Securities S.A. otrzymuje okresowe raporty i analizy nt. rynku złota.

Przewagą oferty złota w NOBLE Securities S.A. jest to, że Klient nabywa złoto nie jako kontrakt lub jednostkę uczestnictwa w funduszu inwestującym w złoto, lecz wchodzi w posiadanie fizycznej sztabki złota z możliwością przechowywania w domu. Ponadto NOBLE Securities S.A. nie wiąże inwestora konkretnymi okresami umownymi co umożliwia inwestorowi samodzielne podejmowanie decyzji o terminie wyjścia z inwestycji. Przewagą oferty złota w NOBLE Securities S.A. jest również wysoka płynność na rynku tego kruszcu nabytego za pośrednictwem NS poprzez gwarancję Mennicy Polskiej dla klientów NOBLE Securities S.A. wykupu złota w każdym czasie i w każdej ilości.

Oferta sztabek złota dostępna jest we wszystkich Punktach Obsługi Klienta NOBLE Securities S.A.