NOBLE Securities SA po raz kolejny został wyróżniony nagrodą Towarowej Giełdy Energii - „Platynowy Megawat” - za największą aktywność na Rynku Praw Majątkowych w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w 2010 roku. W ręce NOBLE Securities SA trafiła również nagroda „Maklera Roku” za najwyższy poziom realizacji zleceń na Rynku Praw Majątkowych w roku 2010.

 

NOBLE Securities SA, drugi rok z rzędu, odebrał nagrody Towarowej Giełdy Energii za największą aktywność na Rynku Praw Majątkowych w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii w 2010 roku oraz za najwyższy poziom zleceń na Rynku Praw Majątkowych w roku 2010. Nagrody zostały wręczone podczas spotkania Towarowej Giełdy Energii z członkami giełdy, które odbyło się 9 grudnia br. w Warszawie. – Jesteśmy bardzo dumni, że drugi rok z rzędu zostaliśmy wyróżnieni przez Towarową Giełdę Energii nagrodami, które są wyrazem naszego zaangażowania w rozwój polskiego rynku praw majątkowych – mówi Iwona Ustach – Wiceprezes Zarządu NOBLE Securities SA – Nagrody te mobilizują nas do dalszej wytężonej pracy, aby w przyszłym roku również sięgnąć po te wyróżnienia – dodaje Wiceprezes Zarządu Iwona Ustach.

NOBLE Securities SA, jako pierwszy podmiot maklerski, 27 września 2005 roku został dopuszczony do działania na Rynku Praw Majątkowych wynikających ze Świadectw Pochodzenia dla energii wyprodukowanej w źródłach odnawialnych (OZE), organizowanym przez Towarową Giełdę Energii SA. Broker jest jednym z czterech podmiotów maklerskich pośredniczących w obrocie prawami majątkowych na TGE. Od sierpnia br. NOBLE Securities SA pośredniczy również w obrocie energią elektryczną z fizyczną dostawą na Rynku Dnia Następnego (RDN) oraz Rynku Terminowym Towarowym (RTT). 8 września br. jako pierwszy dom maklerski dokonał transakcji w imieniu swojego klienta na Rynku Terminowym Towarowym.Od sierpnia br. oferujemy klientom nie tylko pośredniczenie w obrocie kolorowymi certyfikatami, ale również obrót energią elektryczną na Rynku Dnia Następnego i na Rynku Terminowym Towarowym z fizyczną dostawą. To wiążę się z naszą filozofią działania, która zakłada kompleksową obsługę na rynkach organizowanych przez Towarową Giełdę Energii. – mówi Iwona Ustach – Wiceprezes Zarządu NOBLE Securities SA.

NOBLE Securities SA stale współpracuje z Towarową Giełdą Energii w zakresie promowania idei wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Do pobrania:

(NOBLE Securities SA laureatem dwóch nagród Towarowej Giełdy Energii za 2010 rok, 197,4 kB)