Po intensywnej końcówce pierwszego półrocza kolejne miesiące na rynku ofert publicznych obligacji zapowiadają się bardzo pracowicie. W lipcu w KNF czekała na zatwierdzenie znacząca liczba prospektów-część z nich dostała już zielone światło od nadzorcy. 

W pierwszej połowie 2023 roku do szerokiego grona inwestorów skierowano z udziałem Noble Securities łącznie 10 ofert publicznych obligacji realizowanych na podstawie prospektów na łączną wartość 300 mln zł. Zgodnie z naszymi kalkulacjami przygotowanymi na podstawie przekazanych przez emitentów raportów bieżących, popyt zgłoszony przez inwestorów w ramach tych ofert przekroczył 0,5 mld zł, a średnia stopa redukcji zapisów wyniosła ok. 35%.

Jako Noble Securities pośredniczyliśmy we wszystkich powyższych  ofertach publicznych obligacji, dostarczając łącznie aż 1/6 popytu. To niemal 50 mln zł uplasowanych obligacji korporacyjnych wśród naszych klientów, a zarazem tylko wycinek naszej działalności na rynku pierwotnym. 

Wykazujemy również dużą aktywność w ofertach kierowanych do węższego grona inwestorów.

Pośredniczymy w pozyskaniu finansowania dla przedsiębiorstw zarówno w drodze emisji obligacji, jak i akcji - mówi Wojciech Gąsowski–Dyrektor Zarządzający w Noble Securities S.A. Na przestrzeni lat zebraliśmy bogate doświadczenie w obsłudze emitentów, które teraz procentujedodaje Gąsowski.

Potwierdzają to dane z lipca. Mimo wakacji i okresu urlopowego, w Noble Securities odnotowaliśmy rekordowy od kilku lat wynik na rynku pierwotnym. W ciągu miesiąca uplasowaliśmy obligacje korporacyjne o wartości prawie 80 mln zł, co świadczy o naszym potencjale w obszarze pozyskiwania finansowania dla przedsiębiorstw. 

 

 


Dom maklerski Noble Securities S.A. od 1994 roku aktywnie współtworzy rynek kapitałowy w Polsce oferując profesjonalne wsparcie w obszarze rynków kapitałowych. Bazując na doświadczeniu kadry specjalistów i wykorzystując szeroką ofertę produktów i usług maklerskich, proponuje Klientom zindywidualizowane rozwiązania w zakresie finansów osobistych i corporate finance. Doradza przedsiębiorstwom prywatnym, jak i spółkom publicznym w strukturyzacji kapitałowej, pozyskiwaniu finansowania, łączeniu przedsiębiorstw oraz podejmowaniu strategicznych decyzji korporacyjnych. Specjalizacją Noble Securities jest oferowanie instrumentów finansowych na rynku pierwotnym zarówno do inwestorów indywidualnych jak i podmiotów profesjonalnych.