Od 28 grudnia 2021 r. obecni oraz nowi Klienci Noble Securities zainteresowani otwarciem rachunku IKZE Premium mogą to zrobić ON-LINE, bez wychodzenia z domu i korzystania z usług kuriera.

 

 

Noble Securities  za otwarcie i prowadzenie rachunku IKZE Premium nie pobiera opłaty, a w ramach promocji, która trwa nieprzerwanie od kilku lat i która została również przedłużona na kolejny 2022 rok, inwestor może liczyć na niższe niż standardowe stawki prowizji od zleceń wykonywanych w obrocie zorganizowanym, składanych przez Internet, w przypadku akcji jest to: 0,19 min. 5 zł w przypadku obligacji: 0,15 % min 5 zł wartości transakcji.


Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), jak i Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) z założenia mają stanowić dodatkowe źródło finasowania na emeryturze. Obok możliwości pomnażania pieniędzy zapewniają również ich posiadaczom istotne ulgi podatkowe tj. brak podatku od zysków kapitałowych czy możliwość odliczenia wpłaty na rachunek IKZE od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu PIT. W 2021 r. korzyść podatkowa z tego tytułu, przy założeniu, że rachunek IKZE zostanie zasilony pełną kwotą przewidzianą prawem w ramach rocznych limitów i że posiadacz rachunku rozlicza się w 32% progu podatkowym, może wynieść do:

  • 3 029,18 zł dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą,
  • 2 019,49 zł dla osób indywidualnych.

Zatem zrobienie pełnej wpłaty na rachunek IKZE do końca roku - wpłata powinna być zaksięgowana na rachunku najpóźniej w ostatnim dniu grudnia, pozwala skorzystać z ulgi podatkowej za 2021 r. W przypadku, kiedy rachunek IKZE otwiera i zasila osoba prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą powinna ona poinformować dom maklerski o przysługujący jej limicie wpłaty np. poprzez formularz kontaktowy dostępny tutaj>>> .

Maksymalna wpłata na rachunek IKZE w 2021 roku to: 

  • 9 466,20 zł dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą
  • 6 310,80 zł dla osób indywidualnych

W 2022 roku ww. wymienieni posiadacze rachunków IKZE będą mogli już wpłacić nieco więcej, bo 10 659,50 zł i 7 106,40 zł.


Więcej o rachunku IKZE >>>