Noble Securities S.A., w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego rozszerzył listę analizowanych spółek giełdowych do siedmiu. 

Raporty i analizy tworzone przez analityków Noble Securities S.A. są wsparciem merytorycznym dla inwestorów indywidualnych. Dla emitentów to wartość dodana wzmacniająca pozytywny wizerunek, rozpoznawalność oraz postrzeganie spółki na rynku kapitałowym. Dzięki takiej współpracy spółka może znaleźć się również w kręgu zainteresowania przedstawicieli mediów zainteresowanych niezależną opinią o emitencie. 

W ramach trzeciej edycji Programu analitycy NS będą pokrywać spółki: 

Profesjonalny raport z wyceny emitenta jest „kręgosłupem” dla performance ceny akcji na giełdzie, co przedstawiamy na przykładzie spółki TIM S.A.

 

Wykres: Cena akcji TIM S.A: styczeń 2019-czerwiec 2021 r.

Jak widać na powyższym wykresie, obrót akcjami spółki TIM S.A. zwiększył się około dwukrotnie w okresie wydawania raportów, względem lat 2016-2018, kiedy spółka nie była objęta pokryciem analitycznym.  

Raporty, komentarze analityczne czy notatki wynikowe znaleźć można >>>tutaj


Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego finansowany jest przez GPW i ma na celu zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.


Źródło: gpw.pl